Digikool – kaks ühes

4. septembril toimus teine Kolga Kooli Digikool.

Digikooli planeerides võtsime eesmärgiks, et see oleks suunatud nii õpetajatele kui ka lapsevanematele. Kuna projekti on kaasatud ka hea partner Kolga Lasteaed, siis soovisime, et sügisese koolituse teemad oleksid huvipakkuvad lasteaiaõpetajatelegi.

Digikool oli jagatud kahte osasse – vastavalt toimumiskohale said ka ettekannete rõhuasetused.

Kolga Lasteaia saalis kõneles lasteaiaõpetajatele ning lapsevanematele meediakasvatusest Kristi Vinter (Tallinna Ülikool, Haridusteaduste instituut). Kõlama jäi, et meediakasvatus on tänapäevase kirjaoskuse õpetamine. Informatsioon maailmast jõuab meieni nii tekstide kui ka piltide, helifailide, videote jms vahendusel. Oluline on, kuidas me neid tekste „loeme“? Kas ja kuidas hindame meedia objektiivsust?

WP_20150904_005

Kaire Kollom (Tallinna Ülikool, HTI) andis ülevaate tänaste alushariduse pedagoogide ettevalmistusest ning tõi näiteid, kuidas ITK vahendeid kasutada lasteaedades.

WP_20150904_007

Lühikese pausi ning väikse jalutuskäigu või autosõidu järgselt jätkus Digikool Kolga Kooli väikses saalis, kus videotervituse tegi kooli direktor Tõnu Valdma.

DSC_0273

Seejärel kõneles Kristi Vinter digikultuurist ning tulevikukoolist. Oma ettekandes tõi ta esile väljakutsed, millega õpetajad ning ka õpilased silmitsi seisavad. Õppija on muutunud ning seetõttu peaks muutuma ka kool.

DSC_0275Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog ja õpetaja Ingrid Maadvere jagas oma kooli kogemusi IKT rakendamisest aineõpetuse kaudu.

On heameel, et septembrikuu Digikoolist võtsid rohkearvuliselt osa nii Kolga kooli kui ka lasteaia õpetajad, samuti kolleegid naaberkoolidest ja -lasteaedadest. Huvilisi lapsevanemaid jagus kuulama nii lasteaeda kui ka kooli.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s